Adnan Menderes Caddesi No:80 Armutalan/Marmaris Mugla Turkey Sipariş Hattı: 0252 455 40 04 - 0252 455 40 05

Satış Sözleşmesi - Örnek

MADDE 1- TARAFLAR

1.1. SATICI:

Ünvanı:Tutku çiçek davet organizasyon ltd şti

Adresi: Atatürk cad. cumhuriyet mah. Mares hotel içmeler Marmaris / MUĞLA

Telefon: 0252: 4554004 - 4554005 - 05322436053

MARMARİS VD:8720036285

1.2. ALICI:

Adı/Soyadı/Ünvanı: %s

Adresi : %s

Telefon: %s

Email: %s

MADDE 2- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın www.tutkucicek.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, ÖDEME VE TESLİMATA İLİŞKİN BİLGİLER

3.1- Sözleşme konusu mal veya hizmetin adı, adeti, KDV dahil satış fiyatı, ödeme şekli ve temel nitelikleri

3.2- Ödeme Şekli : Kredi Kartı ile Peşin İşlem (Tek Çekim)

Alıcının sepetinde eklenen KDV dahil tutarı ile birlikte kargo ücretininde tutara yansıdıktan sonra çekilen miktar esas alınarak işleminiz internet güvenlik standardı olan SSL sistemi ile 128 mbit şeklinde şifrelenmiş olacaktır.Aynı gün içerisinde de tutar ürünün faturalarıyla birlikte ambalajı bozulmadan,kullanılabilirlik özelliğini yitirmeden gönderilmesi halinde iadesi gerçekleşecektir.

İade Prosedürü:

a) Kredi Kartına İade Prosedürü

ALICI’nın cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi ile ALICI’ya bedel iadesine karar verilen durumlarda, alışveriş kredi kartı ile ve kredi kartına iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir:

ALICI iadesini istediği ürünün faturalarıyla birlikte ambalajı hasar görmeden,ürünün kullanılabilirlik özelliğini yok etmeden 1 iş günü içerisinde SATICI'ya verilen adrese göndermiş ise 1 iş günü içerisinde ALICI'nın belirttiği hesaba yada kredi kartına iadesi gerçekleşmiş olacaktır.

Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda SATICI, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği ALICI’ya nakit para ile ödeme yapamaz. Üye işyeri yani SATICI, bir iade işlemi sözkonusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, Üye işyeri yani SATICI ilgili tutarı Banka’ya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince ALICI’ya nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, SATICI’nın Banka’ya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.

ALICI, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüd eder.

B) Ödeme kredi kartı Havale/EFT Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü

Kredi kartı havale/EFT ödeme seçeneklerinde iade Tüketiciden banka hesap bilgileri istenerek,Tüketicinin belirttiği hesaba (hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır) kredi kartı havale ve EFT şeklinde yapılacaktır.

3.4- Teslimat Şekli ve Adresi : %s

Teslimat Adresi : %s

Teslim Edilecek Kişi: %s

Fatura Adresi : %s

Teslimat , anlaşmalı çiçekçiler aracılığı ile, ALICI'nın yukarıda belirtilen adresinde elden teslim edilecektir. Teslim anında ALICI'nın adresinde bulunmaması durumunda komşusuna kapıcıya teslim edebilir. Firmamız edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, ALICI'nın ürünü geç teslim almasından ve/veya hiç teslim almamasından kaynaklanan zararlardan ve giderlerden SATICI sorumlu değildir. SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun bir şekilde teslim edilmesinden sorumludur.

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER

4.1- ALICI, www: tutkucicek.com veya www:tutkucicek.com.tr internet sitesinde sözleşme konusu ürüne ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2- Ürün sözleşme tarihinden itibaren 1 gün içerisinde teslim edilecektir. Ürününün teslim edilmesi anına kadar tüm sorumluluk SATICI’ya aittir.

4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.4- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.5- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün SATICI'ya gönderilmesi zorunludur.

MADDE 8- UYUŞMAZLIK VE YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmeden doğan uyuşmazlıklarda doğrudan yerleşim yerinizin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti veya Tüketici Mahkemesi yetkilidir.

Verilen sipariş bedelini ödemekle zorumludur.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI :Tutku Çiçek Davet Oganizasyon Tur. Tic Ltd şti.

ALICI : %s

Tarih : %s