Adnan Menderes Caddesi No:80 Armutalan/Marmaris Mugla Turkey Sipariş Hattı: 0252 455 40 04 - 0252 455 40 05

Ödeme ve Teslimat Şartları

Siparişinizi verirken alıcı bilgilerini doğru ve eksiksiz girmeniz gerekmektedir. Alıcı kişinin telefon numarası, gidecek yer iş yeri ise firma unvanı ve alıcının çalıştığı bölümü girmeniz gerekmektedir aksi halde siparişinizde gecikmeler olabilmektedir.

Sitemizdeki ürün fiyatları şehir merkezleri için geçerlidir. Köy, kasaba gibi şehir merkezlerine uzak yerlere gönderim yoktur.

Sipariş ettiğiniz ürünlerde değişiklik yapmanız için siparişinizin hazırlanmamış, bayilerimize geçilmemiş ve yola çıkarılmamış olması şarttır. Siparişinizde verdiğiniz bölgeye, mevsimdeki çiçeklere ve stoktaki ürünlere göre müşteriye haber verilmeden değişiklikler yapılabilir.

Sitemizde gördüğünüz resimler örnek ürünlerdir. Dizaynda değişikliler olabilmektedir.

Çiçek Siparişinizin teslimatı öncelikle alıncın kendisine, alıcının olmadığı durumlarda apartman görevlisi, güvenlik görevlisi, iş arkadaşı, komşulara, otel resepsiyonlarına, danışmalara, bölüm yetkililerine yapılmaktadır.

Teslimat sırasında alıcı kişi çiçeği kabul etmiyorsa firmamız sorumluluk kabul etmemektedir ve ödemenizin iadesi söz konusu değildir.


Özel Günlerde(Sevgililer günü, Kadınlar Günü, Anneler Günü, Öğretmenler Günü ve Yılbaşında) sipariş yoğunluğu nedeniyle iletişim sadece mail yoluyla sağlanmaktadır.

Siparişinizin teslim olmaması firmamızdan kaynaklı bir sorundan ötürü ise ödemeniz yaptığınız tutar kadar iade edilir. İade işlemi kredi kartı ve havale-EFT işlemleri için 3 (üç) iş gününde yapılmaktadır.


Geri ödeme veya geri iade durumları, siparişiniz işleme alınmamış ise geçerlidir. Sipariş hazırlandıktan sonra iadesi mümkün değildir.

YURTİÇİ ÇİÇEK TESLİMATI GENEL KURALLARI

Yurtiçi çiçek teslimatları bir gün öncesinde verdiğiniz siparişlerde tercihinize göre 09 –20.00 saatleri arasında yapılmaktadır. Özel günlerde ( Anneler Günü, Sevgililer Günü gibi) çiçek teslimatları öğleden önce ve öğleden sonra yapılmaktadır.Saat süresi yoktur.

YURTDIŞI ÇİÇEK TESLİMATI GENEL KURALLARI

Yurtdışı çiçek siparişinizin işleme alınması için siparişinizi bir gün önce ya da Türkiye saati ile 11.00’a kadar vermeniz gerekmektedir. Pazar günü için verdiğiniz çiçek siparişleri Pazartesi günü gönderilir.

Türkiye Saat dilimine göre günü bitirmiş ülkelere verdiğiniz siparişleriniz ertesi güne kalmaktadır. Bu durumu yaşamamak için siparişinizi 1 (bir) iş günü önceden vermeniz gerekmektedir.

Uluslar arası çiçek siparişlerinizin teslimatı 1(bir) iş günü önceden vermeniz şartıyla gün içinde yapılır. Özel günlerde ise siparişlerinizin teslimatı 2 (iki) iş günü önceden vermeniz şartıyla belirttiğiniz günde yapılır aksi halde ertesi günlere kalabilir.

Sipariş verdiğiniz ülkelerdeki resmi tatil günlerinde çiçek teslimatı yapılmaz. Verdiğiniz siparişler resmi tatil bitiminden sonra teslim edilir.

Yurtdışı siparişlerinizde alıcı kişinin açık adresi, posta kodu ve bulunduğu ülkeye ait telefon numarası şarttır. Aksi halde siparişlerdeki gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.

Uluslar arası çiçek siparişlerinde çiçekçilik genel kuralı olarak teslim bilgisi verilmez ancak siparişiniz teslim edilmediyse isteğiniz üzerine 3 (üç) iş günü içinde size geri dönüş yapılır.


Yurtdışı çiçek siparişlerinizde görseldeki ürünler örnek resimlerdir. Sipariş verdiğiniz ülkenin şartlarına göre ambalaj ve ürün boyutları farklılık göstermektedir.

YAPAY ÇİÇEK TESLİMATI GENEL KURALLARI

Sitemizde bulunan yapay çiçekler sadece Marmaris teslimatları için geçerlidir.

Yapay çiçek siparişlerinde teslimat saat aralığı 1 (bir) gün önceden verdiğiniz siparişler için geçerlidir. Aynı gün verdiğiniz siparişlerde teslim saati garantisi verilmez.

Düğün-Nişan-Kız isteme gibi özel günleriniz için bizimle irtibata geçerek özel vazo ve özel çiçek talebinde bulunabilirsiniz.


1) Mevsim şartlarına ve stok durumuna göre seçmiş olduğunuz ürünün tasarımına sadık kalarak daha yüksek veya aynı değerde farklı ürün kullanılabilir.

2) İsimsiz gönderilen siparişlerde alıcının çiçeği kabul etmemesi halinde sorumluluk gönderene aittir. İsimsiz giden siparişlerden kaynaklanan hiçbir sorundan firmamız sorumlu değildir.

3) Alıcı teslimat saatinde adresinde bulunamadığında, teslimat adresi işyeri ise çiçek güvenlik görevlisine veya çalışma arkadaşına, teslimat adresi ev ise çiçek komşu veya apartman görevlisine imza karşılığı teslim edilmektedir.

4) Siparişiniz hava şartları, aşırı yoğunluk, veya trafik nedeniyle seçmiş olduğunuz saat aralığından daha önce veya sonra teslim edilebilmektedir. Aksi durumda, siparişiniz mümkün mertebe seçilen saat aralığında teslim edilmektedir. Dakikası dakikasına teslimat yapabilmemiz mümkün değildir fakat elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışırız.

5) Ödeme şekli havale veya EFT olan siparişlerin teslimatı, bakiyenin firma hesabımıza transfer işlemi tamamlanmadan gerçekleştirilmemektedir.

6) Siparişleriniz hazırlandıktan veya dağıtıma çıktıktan sonra iptal edilememektedir. İptal işlemlerinizi mümkünse bir gün önceden yapmanızı tavsiye ederiz.

7) Sevgililer Günü, Anneler Günü ve Yılbaşı gibi özel günlerde, aşırı yoğunluk nedeniyle kesinlikle teslim saati alınmaz. Ancak, siparişleriniz gün içinde mutlaka teslim edilir.

** Görünen çiçek ambalajları stokda olmadığı takdirde, yeni model benzer ambalaj uygulanır, bu uygulama için ek ücret talep edilemez.

Siparişinizi verdiğinizde yukarıda geçen şartları kabul etmiş sayılırsınız.